وسایل کارواش - Car Wash Equipment

مراکز کارواش ، امروزه بهترین و سریع ترین خدمات را در زمینه نظافت و شستشوی خودرو ارائه می دهند. این مراکز، به دو صورت کارواش دستی و کارواش اتوماتیک موجود هستند. در کارواش دستی ، نیروی های خدماتی بخش عمده ای از عملیات شستشو و خشک کردن خودرو را انجام می دهند و تنها عملیات پاشش آب و فوم بوسیله تجهیزات فشار قوی یا واترجت انجام می شود. در دستگاه های اتوماتیک شستشوی ماشین شرایط متفاوت بوده و تمامی عملیات شستشو، خشک کردن و برس زنی خودرو توسط تجهیزات مخصوص و بدون دخالت دست به انجام می رسد. مراکز شستشوی ماشین برای افزایش خدمات خود و رضایت مندی بیشتر مشتریان می توانند وسایل کارواش مختلفی را به مجموعه خود اضافه نمایند. وسایل کارواش بطور ویژه برای کارواش دستی ، کارواش اتوماتیک و یا هر دو مجموعه قابل ارائه هستند و مزایای متعددی را فراهم می نمایند.


اهمیت استفاده از تجهیزات کارواش

کسب و کار های مختلف در ابتدای راه اندازی یا بعد از مدتی، نیازمند تغییراتی در جهت افزایش درآمد و گسترش کار خود هستند. صاحبان مراکز شستشوی ماشین نیز از این قاعده مستثنی نبوده و به منظور ارائه خدمات بیشتر، افزایش کیفیت تجهیزات و در نتیجه بهبود نتیجه نهایی عملیات شستشو، از وسایل کارواش مختلفی بهره می برند. بعضی از وسایل کارواش در سهولت عملیات و سرعت بخشی به فرآیند شستشو تاثیر گذارند و بعضی دیگر، با ارائه خدماتی جدید، به مشتری و صاحب مجموعه سود می رسانند. در مجموع تهیه وسایل کارواش متناسب با نوع کارواش و نیاز مجموعه، از ضروریات یک مرکز شستشوی خودروی منحصر به فرد و متفاوت می باشد.


انواع مختلف تجهیزات کارواش

تجهیزات کارواش در انواع مختلفی موجود هستند و در کنار کارواش دستی یا اتوماتیک ارائه می شوند. این تجهیزات شامل تجهیزات واترجت جهت پاشش آب، برس های مخصوص مراکز اتوماتیک شستشوی خودرو، سیستم مکانیزه شستشو، سیستم های زیر شویی مکانیزه، دستگاه شستشوی کفی و سایر لوازم جانبی می باشند.


تجهیزات کارواش ویژه مراکز کارواش دستی

بعضی از تجهیزات کارواش یعنی تجهیزات واترجت و لوازم جانبی، تنها در مراکز دستی شستشوی خودرو قابل استفاده اند. در صورتی که این مراکز قصد توسعه و گسترش کار و خدمات خود را داشته باشند، چنین دستگاه هایی بسیار مناسب می باشد. مزایای استفاده از تجهیزات جانبی سرعت عمل بالا و کیفیت شستشوی بسیار مناسب خواهد بود.


تجهیزات واترجت

یکی از وسایل کارواش مورد استفاده در مراکز شستشوی دستی ماشین، تجهیزات واترجت است که برای پاشش آب پر فشار مورد استفاده قرار می گیرد. بوم فشار قوی سقفی یکی از این تجهیزات است که موجب افزایش ایمنی و سهولت عملیات شستشو می شود. بوم فشار قوی بر روی سقف مجموعه تعبیه شده تا از کشیده شدن شلنگ بر روی زمین و گیر کردن آن در زیر تایر خودرو جلوگیری گردد. این تجهیز از جنس استیل ضد زنگ بوده و به کمک یک اتصال بر روی دیوار نیز قابل نصب است. مدل هایی از این بوم فشار قوی دارای دو خروجی بوده و معمولا برای پاشش آب و فوم در کنار هم استفاده می گردد. از دیگر وسایل کارواش در این بخش می توان به شلنگ فشار قوی با مقاومت بالا در برابر آسیب ها و فشار آب، تفنگی استاندارد با طراحی ارگونومیک جهت انجام عملیات شستشو، لنس با قابلیت تنظیم زاویه برای شستشوی سطوح فوقانی وسایل یا بخش زیرین خودرو ها، لنس تلسکوپی بلند برای دسترسی به نقاط غیر قابل دسترس و لنس زیر شویی با طراحی خاص جهت شستشوی زیر شاسی خودرو اشاره کرد.


لوازم جانبی

لوازم جانبی کارواش، تجهیزاتی هستند که به منظور افزایش کیفیت عملیات شستشو و سرعت بخشی به آن در کارواش های دستی قابل استفاده هستند. نگهدارنده لنس یکی از این وسایل کارواش است که از آسیب رسیدن به لنس یا شلنگ آب جلوگیری می نماید. در نتیجه هنگامی که لنس مورد استفاده قرار نمی گیرد، تردد افراد یا وسایل نقلیه به آن آسیبی وارد نمی کند. نگهدارنده های لنس از استیل ضد زنگ ساخته می شوند و در مدل های مختلفی چون پایه دار و دو قلو قابل ارائه هستند. از دیگر وسایل کارواش می توان به اسپری مخصوص پاشش مواد شوینده، دستمال های میکرو فایبر مخصوص خشک کردن بدنه خودرو و نگهدارنده برف پاک کن اشاره کرد.


تجهیزات ویژه کارواش اتوماتیک

تجهیزات کارواش اتوماتیک، لوازمی هستند که به منظور افزایش کیفیت و سرعت شستشو، افزایش خدمات و همچنین بهینه سازی مصرف آب استفاده می شوند. سیستم تصفیه آب، واکس محافظ بدنه خودرو و برس های شستشو از مهم ترین این تجهیزات به حساب می آیند که ویژه مراکز کارواش اتوماتیک هستند.


برس شستشو

در دستگاه اتوماتیک کارواش ، برس های شستشو جهت جدا نمودن آلودگی ها از بدنه اتوموبیل استفاده می شوند. این برس ها بر روی چارچوب دستگاه سوار شده و به کمک سیستم تشخیص موقعیت، خودرو را بدون آسیب رساندن به آن تمیز می نمایند. این برس ها در جهت افقی و عمودی حرکت می کنند تا تمام سطح وسیله را پوشش دهند. این وسایل کارواش از جنس فوم یا پلی اتیلن هستند که نرم بوده و خط و خشی بر روی بدنه خودرو ایجاد نمی نمایند.


سیستم بازگشت و تصفیه آب

آبی که در فرآیند شستشوی خودرو در مراکز شستشوی خودرو استفاده می شود، از طریق خروجی هایی به چاه فاضلاب می رود. صاحبان کارواش اتوماتیک می توانند برای صرفه جویی در مصرف آب و کاهش هزینه های پرداخت قبض آب مجموعه، از یک سیستم برگشت آب استفاده کنند. این سیستم آب مصرف شده را دوباره به چرخه مصرف بر می گرداند. سیستم تصفیه آب یکی دیگر از وسایل کارواش است که می تواند برای مرحله آبکشی نهایی استفاده گردد تا لکه ای بر روی بدنه خودرو ایجاد نشود.


واکس محافظ بدنه

واکس محافظ بدنه از وسایل کارواش اتوماتیک به حساب می آید. واکس محافظ در پایان عملیات شستشو از نازل های مخصوص به سمت خودرو پاشش می شود. این مواد، علاوه بر محافظت از بدنه خودرو ، زیبا کردن آن و تسهیل نمودن فرآیند خشک شدن، از جذب گرد و خاک نیز جلوگیری می نماید.


تجهیزات مشترک قابل ارائه در مراکز کارواش دستی و اتوماتیک

بعضی از تجهیزات کارواش مانند دستگاه شوینده زیر پایی و سیستم های زیر شویی مکانیزه در کارواش دستی و اتوماتیک قابل استفاده هستند. از این تجهیزات برای ارائه خدمات بهتر، تسریع در عملیات شستشو و بالا بردن کیفیت شستشو استفاده می شود.


دستگاه شوینده زیر پایی

تمیز کردن کفی یا زیر پایی خودرو ها به روش های دستی زمان بر بوده و مشتریان را اغلب از این کار منصرف می نماید. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، تجهیزاتی با نام شوینده کفی طراحی شده است. این دستگاه ها، ابعاد کوچکی داشته و به سهولت قابل استفاده هستند. کفی های خودرو در داخل این وسایل کارواش قرار می گیرند و در پایان تمیز و خشک شده از دستگاه بیرون می آیند. دستگاه شوینده کفی در مراکز شستشوی ماشین دستی و اتوماتیک قابل نصب و استفاده هستند.


 زیر شوی مکانیزه

دستگاه زیر شوی مکانیزه از وسایل کارواش اتوماتیک و دستی می باشد که برای تمیز کردن بخش زیرین خودرو طراحی شده است. این سیستم در مراکز کارواش اتوماتیک و یا دستی قابل نصب است و از نازل های پاشش آب پر فشار بهره می برد. زیر شوی مکانیزه، در زیر خودرو تعبیه شده و با استفاده از سیستم قدرتمند پاشش آب، خدمتی اضافه تر را به مراکز کارواش می افزاید.

دسترسی سریع به محصولات